Pri nákupe nad 49€ POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

Výber lyžiarskych a skialpinistických túr + darček: praktická lavínová záložka

Tretie, doplnené vydanie sprievodcu predstavuje 80 najznámejších vysokohorských lyžiarskych túr na slovenských horách. Sprievodca obsahuje okrem popisu a fotografického zobrazenia aj trasové body GPS (waypoint), ktoré uľahčia postup v teréne za zhoršených poveternostných podmienok.

 

AUTOR: Stanislav Klaučo

INFO: reedícia 3. rozšíreného vydania, HIK, o.z., Vysoké Tatry 2017

TLAČ: čiernobiela

POČET STRÁN: 160

 

STIAHNUŤ SÚRADNICE GPX TU

(vstup na kód z knihy)

€18
Skladom

Tretie vydanie lyžiarskeho a skialpinistického sprievodcu vychádza po 15. rokoch od jeho prvého vydania.

Tretie, doplnené vydanie lyžiarskeho a skialpinistického sprievodcu chce výberom zjazdov a túr predstaviť skialpinizmus a vysokohorské lyžovanie v čo najčistejšej a najkrajšej podobe. V podobe, kde lyžiar skialpinista zostáva ďaleko od cirkusu lyžiarskych stredísk, kde môže zažiť nielen námahu výstupu, ale aj radosť z jedinečnej jazdy v panenských snehoch na strmých svahoch, kde musí rozpoznať lavínové nebezpečenstvo či blížiace sa zhoršenie počasia, kde je odkázaný na seba a kde zlé rozhodnutie môže mať aj fatálne následky.

Novinkou sú trasové body GPS (waypoint), ktoré uľahčia postup v teréne aj za zhoršených poveternostných podmienok alebo v hmle. Tretie vydanie sprievodcu po lyžiarskych a skialpinistických túrach sa snaží čitateľovi predložiť výber najznámejších, najkrajších, i keď nie vždy náročných túr, a to bez ohľadu na obmedzenia vyplývajúce z ochrany prírody. Viaceré opisované túry sú v rozpore s podmienkami ochrany prírody, avšak napriek tomu sú v našich horách bežnou realitou, pred ktorou nemožno zatvárať oči. Zo strany autora a vydavateľa by bolo nezodpovedné a pokrytecké zatajovať pred čitateľom lyžiarske a skialpinistické túry, ktorých stopy napokon sám uvidí v teréne. Na túry, ktoré sú uvádzané v tomto sprievodcovi, a ktoré sú v rozpore s aktuálnymi obmedzeniami ochrany prírody, je čitateľ upozornený výrazným symbolom "!". 

 

INFORMÁCIA:  Čitateľ nájde v knihe, oproti titulnej stránke, kód, ktorý použije pri stiahnutí súradníc GPX. Súradnice je možné stiahnuť len raz. Kód neposkytujte ďalej, bude Vám slúžiť na stiahnutie aktualizácií GPX súradníc v budúcnosti.

Kód Kód: 001
Meno značky: vydavateľstvo Tatrica
Kategória: Skialp publikácie
Hmotnosť: 0.31 kg
Späť do obchodu