Pri nákupe nad 49€ POŠTOVNÉ A BALNÉ ZDARMA ;-)

Aplikácia SKIALP TÚRY - Roháče (oblasť Salatín) externý predaj

Aplikácia kontroluje pohyb skialpinistu v teréne a upozorní na vybočenie z túry, zaznamená pohyb v mape, ukáže nebezpečné svahy podľa lavínového stupňa, strmosti a spôsobu zaťaženia, poskytne stručný popis túry s fotografiou, volanie na HZS a súradnice GPS aktuálnej polohy. Aplikácia obsahuje trasy a popis 11 najkrajších a najčastejších túr v Salatínskej, Spálenej doline a ich okolí.

 

NA STIAHNUTIE:

 pre ANDROID:

play

pre iOS:      

appstore  

 

TESTOVACIA VERZIA - ZADARMO: Na stiahnutie TU   

€4,99
Na dotaz

SKIALP TÚRY - Roháče (Salatín) skialpová navigácia

Skialpová navigácia slúži ako pomôcka pri orientácii v teréne a ako výstraha pred možným uvoľnením lavíny. Popisy a zobrazenia túr vychádzajú z publikácie S. Klaučo: Výber lyžiarskych a skialpinistických túr, ktorú vydal HIK. o.z., Vysoké Tatry v r. 2017. Hlavnou funkciou aplikácie je kontrola polohy užívateľa v teréne pomocou funkcie GPS. V prípade vybočenia užívateľa z odporúčanej trasovej zóny, aplikácia upozorní užívateľa zvukovým signálom. Užívateľ si tak môže skontrolovať svoju polohu a vrátiť sa späť a pokračovať v obvyklom smere výstupu resp. zjazdu. Táto funkcia je výhodná najmä pri zhoršenej viditeľnosti - hmle.

 

Aplikácia v mape zobrazuje:

1. polohu a prešlú trasu užívateľa,

2. trasovú líniu - je to trasa - smer najčastejšie používaného výstupu alebo zostupu na konkrétnej túre, skutočná stopa v teréne sa od tejto línie spravidla odlišuje,

3. trasovú zónu - je to najčastejšie lyžované okolie trasovej línie, resp. jej okolie najčastejšie využívané pri výstupe obrátkami výstupovej stopy,

4. časti svahov podľa strmosti terénu a jeho významu pre uvoľnenie lavíny v závislosti na vyhlásenom stupni lavínového nebezpečia a dodatočného zaťaženia.

 

Aplikácia obsahuje stručný popis túr a ich fotografické vyobrazenie, možnosť rýchleho volania na centrálu HZS a zobrazenie súradníc aktuálnej polohy. Výber túry. Zobrazenie odporúčanej trasy a jej okolia s vyznačením nebezpečných svahov. Skrátený opis túry s obrázkom zo sprievodcu. Vysvetlivky k mape. Výber túry. Skrátený opis túry s obrázkom zo sprievodcu. Zobrazenie odporúčanej trasy a jej okolia s vyznačením nebezpečných svahov. Vysvetlivky k mape.

 

Aplikácia Skialp Túry - Roháče, oblasť Salatín obsahuje:

1. Salatín - Centrálny žľab

2. Brestová

3. Predný Salatín - Brestovská mulda

4. Predný Salatín - Terasa

5. Predný Salatín JV 6

6. Malý Salatín - do Vreca !

7. Spálená Vrece - do Vreca !

8. Spálená - Spalena mulda

9. Baníkovské sedlo - Spálená dolina

10. Malý Slatín - Hlboký žľab !

11. Prostredné Salatínske sedlo - Podválovec !

 

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v aplikácii majú za cieľ upozorniť na možné nebezpečenstvo počas túry. Použitie aplikácie nemôže zabrániť vzniku úrazu či lavínovému nešťastiu. Pohyb vo vysokohorskom teréne je nebezpečný a vznik lavíny či iné prírodné javy z titulu vyššej moci môžu spôsobiť zranenie alebo smrť počas celej uskutočňovanej túry! Túry označené symbolom "!" sú v rozpore s obmedzeniami ochrany prírody. Používateľ aplikácie si musí pri takejto túre overiť aktuálne obmedzenia a podľa nich sa túry vzdať.

Kód Kód: 020
Meno značky: vydavateľstvo Tatrica
Kategória: Skialpové aplikácie
Späť do obchodu